אימון אישי למנהלים

את המוטיבציה לעסוק בדיאלוג בונה עם מנהלים ועם אחרים, אני שואב ממספר מקורות. נכחתי במשך שנים רבות תוך כדי עיסוקי בתפקידי ניהול שונים, בין מנהלים, עובדים מקצועיים עמוסים ובין בכירים. הייתי חלק מהם ואני יודע עד כמה חייהם עמוסים ומורכבים. הם, חברי הטובים, נתונים במערכות של לחצים, מתחים, אינטרסים, כמיהה לאיזונים בתנאים מורכבים וניסיונות לחיפוש ומימוש עצמי, ולעיסוק בעניינים של מהות. לעיתים ניסיונות לבצע שינויים מקצועיים, ובעיקר בהתלבטויות לגבי שינויים אישיים מרחיקי לכת מבלי לדעת היכן קצות החוט שדרכן ניתן להתחיל. כולנו מעוניינים לשלוט יותר על חיינו האישיים והמקצועיים, להבין יותר ולחיות חיים מאוזנים ומספקים יותר.

גילוי נאות: אני לא חכם מאף אחד אחר. יתר על כן הלבטים הם שלכם, הידע הוא שלכם (גם אם ביכולתי לעיתים להרחיב אותו, להאיר, להפנות ולדון ביחד),
לתובנות נוספות רק ביכולתכם להגיע (גם אם לעיתים תוך קבלת חיזוקים, הארות והנחייה) ורק ביכולתכם לבחור אם להיפתח אליהם.

גם את הפתרונות הנכונים לכם רק ביכולתכם לבחור. רק אתם תוכלו ליישם אותם בצורה הנכונה לכם והאחריות על הפתרונות ויישומם היא רק שלכם. כמו גם האחריות על חייכם.
אם בסיכומו של דבר הלבטים, הידע, הפתרונות וגם האחריות היא כולה שלכם, אז לשם מה הצורך בקואוצ'ר, או יועץ או מנטור או קורא בקפה, או חבר לחלוק עמו?
אין באפשרותנו לעבור את מסע (ומשא) החיים לבד. למקטעים שונים אנו צריכים לפי העניין שותפים, חברים ותומכים מסוגים שונים. רצוי שיהיו אלה בעלי ידע, ניסיון, מיומנויות, ובעיקר בעלי מוטיבציה והתאמה אישית לסייע לנו. הבדידות היא הקשה במחלות. בכל מקטע משמעותי בחיינו עלינו להתרחק ממנה.

פרטים על הכשרתי בתחומים שונים, לא לפי סדר כרונולוגי, ולא על פי סדר חשיבות:
בוגר התכנית האקדמית לייעוץ אישי למנהלים, הבין תחומי בהרצליה. תואר שני בהיסטוריה יהודית בת זמננו.
רואה חשבון מוסמך ובעל תואר בכלכלה ובחשבונאות, קורס הכשרת מדריכי טיולים בחו"ל, האוניברסיטה הפתוחה ואופקים תיירות.
הכשרות ותעודות שונות, רבות מהן בתחומים הקשורים לנ"ל.

אם ברצונכם לבחון אם תרצו ליצור איתי קשר, בלוג התרבות – פיגמליון, על האינפורמציה שבו, לרבות ובעיקר הדף אודות ודפים נוספים בעיקר אלה על עיסוקי,
פותחים פתח רחב לעולמות התוכן שלי, עיסוקי ועלי. כדאי להתחיל שם. (וממליץ להציץ בפוסט שלי, "האוצר מתחת לגשר")
בטיול קבוצתי שהשתתפתי בהדרכתו, כשבוע לפני כתיבת טקסט זה אמר לי באחת ההזדמנויות אחד המטיילים: "לספר סיפור אתה יודע".
ממש באותה עת עסקתי רבות בנושא כתיבת סיפור החיים האישי, אחרת, מחדש, כך שיוכל להוביל את המספר את סיפורו מחדש, לצמיחה ולהתחדשות.

אחד האתגרים העומדים בפנינו הוא, לראות את סיפור החיים שלנו, ואת עולם הסיפורים שמסביבנו בצורה, שתוביל אותנו למקומות טובים יותר.
בסיפור החיים שאני מספר לעצמי על עצמי, שני סוגי סיפור אלה, סיפור החיים והסיפורים האחרים שאנו חשופים אליהם, קשורים זה בזה.

ליצירת קשר, בנושא דף זה בלבד:

פרטי ההתקשרות הינם אישיים וישירים.